Google’ın kurucusu Page’e göre yaygın mutsuzluğun nedeni…

Hamal

Google’un kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, milyarder Vinod Khosta moderatörlüğünde YouTube’da bir oturuma katıldı. Oturuma Google’un kurucusu Page’in “Herkes çılgınca çalışmak zorunda değil” sözleri damgasını vurdu.

Page, “Eğer gerçekten kendinizi mutlu edecek şeyleri yani konut güvenliği ve çocuklarınız için fırsatlar gibi, bunları sağlamak o kadar da zor değil” şeklinde açıklama yaptı ve ekledi, “İhtiyaçlarını karşılamak için çılgınca çalışmak zorundayız savı doğru değil.”

Page’e göre, temel ihtiyaçlarımızı karşılamaya yardımcı olan robotlar ve makineler sayesinde ‘bolluk zamanında’ yaşıyor olmamız gerekiyor. Larry Page, üretimin insanların ihtiyaçlarına göre şekillenmesi gerektiğini söyledi. Ancak insanların çoğu dünyanın hiç de gerek duymadığı sektörlerde çalışıyor.

Google’un kurucusu Page’ın mutluluk formülü basit: Aile ile fazla zaman geçirmek ya da kendi ilgi alanıyla uğraşmak. Page bunun daha üretken bir toplum ile mümkün olacağını savunuyor.

 

Başarılı ve Mutlu İnsanların Görmezden Geldiği 8 Şey

1. Geçmiş
Geçmişi değiştiremezsiniz, bundan ötürü geçmişe takılıp kalmaya gerek yok. Hatalardan ders çıkarın ve ileriye bakın!

 

2. Kontrol edemeyeceği şeyler
Başarılı insanlar sorunlardan değil, çözümlerden konuşur. Eğer ki bir sorun baş gösterirse sorunu düşünmek yerine nasıl çözebileceğinize odaklanın. Eğer ki mevcut durumu değiştiremiyorsanız ve olaylar sizin kontrolünüzde değilse, bazen akışına bırakmak gerekir.

 

3. Diğer insanların düşünceleri
Diğer insanları dinlemek her zaman önemlidir fakat bu onların fikirlerine göre hareket etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Eğer ki sürekli olarak çevrenizdekilerin ne düşüneceğini düşünerek hareket ederseniz endişe içinde olursunuz.

 

4. Sabırsızlık
Sabırlı olmak küçük ama emin ve odaklı adımlar atmanızı sağlar. Bir projeden anlık sonuçlar beklemek sizi strese sokar, her değişimin ani olmayacağını ve bazılarının sabır ve zaman gerektirdiğini kabullenmek sizi daha mutlu kılacaktır.

 

5. Şüphe
Başarılı insanlar her zaman kendilerine inanırlar. Önlerine hangi engel çıkarsa çıksın olumlu tavırlarından ödün vermezler. Sürekli şüphe hali yerine kendine inançlı olmak her zaman kazandırır.

 

6. Gereksiz görevler
Başarılı insanlar “hayır” demeyi bilen insanlardır. Her zaman her işe yetişip herkesi mutlu etmek mümkün değildir. Sadece sizin için önemli olan şeylere odaklanın ve geri kalan şeylere hayır demekten çekinmeyin.

 

7. Küçük hayal kırıklıkları
Kötü anlar gelip geçer, bazı olaylar sizi strese sokabilir ama bunların bütün gününüzü etkilemesine izin vermeyin.

 

 8. Korkular
Birçok kere başarısız olma, başkaları tarafından yargılanma ya da reddedilme korkusuyla risk almayız. Risk almak hayatın bir parçasıdır ve yeni şeyler keşfetmemizi sağlar. Başarılı insanlar korkularının üstesinden gelip risk alan insanlardır.

(Çeviri: amerikanki.com)

 Haber/ Nurhak Işığı

21 Temmuz 2014, Pazartesi, 2:00 | Genel | 249 Okunma | 0 yorum
Anahtar Kelimeler:

YORUM YAZ


Current day month ye@r *


+ iki = beş

Henüz yorum yapılmamış.